Liturgický rok společně s rodinou
Liturgický rok společně s rodinou

Milé rodiny, chci Vám nabídnout, jak prožít čas liturgického roku který je před námi. Vím, že pro rodinu dnes je čas vzácným pokladem, který je potřeba chránit, aby se z rodinné pohody nic důležitého neztratilo. Proto si chci v úvodu připustit pochopitelnou otázku: Co Vám tato nabídka dá a o co Vás naopak připraví?
Bůh Vám nabízí čas, který můžete prožít společně se svou rodinou, kterou máte doma, i s rodinou Církve, kterou vytváříte v našem kostele. O co Vás tedy nabízená aktivita připraví? Právě o trochu toho času, který můžete věnovat své rodině tím, že si do svého domova přenesete prožívání liturgické doby společnou modlitbou a připomenutím, co se právě v církevním kalendáři slaví. Naopak věřím, že Vám to přinese domů Boží blízkost a požehnání, které jistě Vaše rodina potřebuje.
Liturgický kalendář uspořádala Církev tak, abychom v jediném roce mohli spolu s Ježíšem prožít nejdůležitější chvíle jeho lásky k nám. Rok, který Církev společně prožívá, je snahou jak na Ježíše nezapomenout žádný den. Každý den je v liturgickém kalendáři novou příležitostí, jak s Ježíšem být a prohloubit svůj vztah k němu.
Nám dospělým se může zdát, že Ježíše už známe dost. Když se však děti začnou ptát na Pána Ježíše, mnohdy se nad odpovědí jim i trochu zapotíme. Právě tu si mnohdy uvědomujeme, že víra je vztah, a ten se musí s milovanou osobou prožívat celý život. Proto se nám v liturgickém kalendáři rok co rok opakují ty stejné události Ježíšova života, abychom je mohli znovu a hlouběji pochopit a prožít.
Jestli přijmete tuto nabídku, v modlitbě se svými dětmi budete moci prožívat s větší pozorností události Ježíšova života tak, že za rok nebudete na stejném místě. Tak i Vaše rodina možná zjistí, že Ježíš, se kterým jste rok prožili, Vám v něčem skutečně pomohl vystoupat výš.
V modlitbě na Vás myslí, žehná a o modlitbu prosí otec Jan