Ohlášky

OHLÁŠKY - farní kostel sv. Jana Křtitele v Kněždubě

týden od 21. 04. 2019 – 28. 04. 2019

Na stolku jsou texty s Písmem Svatým pro příští neděli. Pán Bůh zaplať za úklid a vyzdobení kostela.

Sbírka pro farnost:

Kněždub 12 510 Kč,  Tvarožná Lhota  8 670 Kč.

► Setkání biřmovanců od příští neděle - setkání bude každou neděli po mši svaté. V sobotu 27. dubna bude pro biřmovance a dobrovolníky brigáda ve Farní zahradě.

Doneste na Velikonoční pondělí Postní pokladničky.

V řadě zjevení pověřil Pán Ježíš sv. Faustynu Kowalskou (+1938 v Krakově), aby vybízela lidstvo k hluboké a neochvějné důvěře v Boží milosrdenství. Novéna k Božímu milosrdenství, kterou ji Ježíš přikázal napsat a konat před svátkem Milosrdenství, začíná na Velký pátek a končí v sobotu před 2. nedělí velikonoční. Tato neděle je svátek Božího milosrdenství. Novéna uvedená v deníčku sv. Faustyny byla poprvé vytištěna v Krakově v r. 1937, rok před smrtí světice.

Pán Ježíš řekl sv. Faustyně: „Toužím, abys během těchto devíti dní přiváděla duše k prameni mého milosrdenství, aby načerpaly síly a osvěžení i všechnu milost, kterou potřebují v těžkostech života, a zvláště v hodině smrti. Každého dne přivedeš do mého Srdce jinou skupinu duší a ponoříš je do toho moře mého milosrdenství. A já všechny tyto duše uvedu do domu mého Otce. Budeš to dělat v tomto i v budoucím životě. A žádné duši, kterou uvedeš do zdroje mého milosrdenství, nic neodmítnu. Každého dne budeš prosit mého Otce o milosti pro tyto duše pro mé bolestné utrpení.“
Novéna spočívá v prosté modlitbě korunky k Božímu milosrdenství. V Deníčku sestry Faustyny je však zaznamenána ještě rozšířenější novéna, kterou jí Pán Ježíš nadiktoval pro ni samotnou. Uvádíme ji zde také pro ty, kteří se chtějí pomodlit novénu v této rozšířené verzi.

8. května pojedeme na pouť do Mariazell – zapisovat se můžeme v zákristii. Cena pro osobu 400 Kč a pro rodinu (celou) 500 Kč

Vyučování náboženství ve školním roce 2018 – 2019:
Kněždub
1. stupeň:
Čtvrtek         1. a 2. třída         11:40 – 12:25
                     3.,4. a 5.třída       12:45 – 13:30

2. stupeň:
Pátek po večerní mši svaté na faře
Tvarožná Lhota
Pátek                           13:15 – 14:00

Ve středu přede mší svatou

Setkání dětí, které chtějí zpívat ve schóle:
Tvarožná Lhota: ve středu - půl hodiny přede mší svatou v místnosti naproti zákristii
Kněždub:              v pátek - hodinu přede mší svatou v místnosti naproti zákristii

POŘAD BOHOSLUŽEB - farní kostel sv. Jana Křtitele v Kněždubě

28.04.2019-k1

OHLÁŠKY - filiální kostel sv. Anny ve Tvarožné Lhotě

Sbírka pro farnost :

Kněždub 12510 Kč,  Tvarožná Lhota  8 670 Kč.

Doneste na Velikonoční pondělí Postní pokladničky.

8. května pojedeme na pouť do Mariazell – zapisovat se můžeme v zákristii. Cena pro osobu 400 Kč a pro rodinu(celou) 500 Kč.

► Vyučování náboženství ve školním roce 2018 – 2019 :
Kněždub
Čtvrtek         1. a 2. třída         11:40 – 12:25
                     3.,4. a 5.třída       12:45 – 13:30

Pátek po večerní mši svaté na faře
Tvarožná Lhota
Pátek                           13:15 – 14:00

Ve středu přede mší svatou

Setkání dětí, které chtějí zpívat ve schóle:
-      Tvarožná Lhota: ve středu, půl hodiny přede mší svatou, v místnosti naproti zákristii
-      Kněždub:   v pátek, hodinu přede mší svatou, v místnosti naproti zákristii

POŘAD BOHOSLUŽEB - filiální kostel sv. Anny ve Tvarožné Lhotě